Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... recuperare amenda platita
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

recuperare amenda platita

Cum se poate recupera o amenda platita anticipat in urma unei hotarari judecatoresti prin care s-a dispus inlocuirea sanctiunii ,amenda,cu avertisment.Mentionez ca in hotararea judecatoreasca nu s-a specificat nimic despre restituirea sumei platita cu titlu de amenda desi in cererea de trimitere in judecata s-a cerut acest lucru.
Faceti revenire la instanta si solicitatisa se pronunte si la capatul de cerere referitor la restituirea amenzii achitate