Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... mai poate introduce ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

mai poate introduce ?

intr un proces civil cu o persoana un prieten a introdus o cerere de interventie accesorie in favoarea mea
insa s a razgindit sisi a retras cererea acum ai pare rau si vrea iar s o introduca
mai este posibil asa ceva ?si cum ?
Intervenţia accesorie poate fi făcută până la închiderea dezbaterilor, în tot cursul judecăţii, chiar şi în căile extraordinare de atac.
deci in concluzie se poate da ?