avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 376 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... mai poate introduce ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

mai poate introduce ?

intr un proces civil cu o persoana un prieten a introdus o cerere de interventie accesorie in favoarea mea
insa s a razgindit sisi a retras cererea acum ai pare rau si vrea iar s o introduca
mai este posibil asa ceva ?si cum ?
Cel mai recent răspuns: metulica , utilizator 18:27, 23 Iunie 2019
Intervenţia accesorie poate fi făcută până la închiderea dezbaterilor, în tot cursul judecăţii, chiar şi în căile extraordinare de atac.
deci in concluzie se poate da ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Referitor la cererea de interventie accesorie Cezar Grigorescu Cezar Grigorescu Sotia mea are un proces pe legea 77 - 2016 ( mentionez ca eu nu sunt parte in proces,, ap. fiind dobandit inaintea casatoriei ) si doresc sa depun o cerere de ... (vezi toată discuția)
Intervenient in procesul de partaj dupa ce instanta a audiat martori alin7 alin7 Va rog frumos sa ma ajutati in urmatoarea problema: Sunt in proces de partaj cu fosta iar parintii ei sunt intervenienti in interes propriu. Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)
Neluare in considerare cererea de interventie accesorie lacramioara81 lacramioara81 Buna ziua! Am formulat cerere de interventie accesorie in favoarea recurentului, deci in faza de recurs, insa instanta s-a pronuntat, fara sa ia in ... (vezi toată discuția)