avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 379 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Am uitat sa declar un venit primit in 2018. Il mai pot ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Am uitat sa declar un venit primit in 2018. Il mai pot declara acum?

Din pacate am uitat sa declar un venit din strainatate, primit in 2018.
Il mai pot declara acum?

Am vazut ca declaratia unica se poate depune pana la data de 31 iulie 2019.

Va trebui sa platesc penalitati?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:33, 25 Iunie 2019
Da. Declaratia unica rectificativa cu ceea ce ati trecut initial si cu ceea ce ati omis, se poate depune pana la data de 31 iulie 2019. Tot pana atunci si plata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie unica pfi Alina Constantin Alina Constantin Buna ziua, Am SPV-UL activat si dupa nenumarate incercari nereusite de depunere a Declaratiilor Unice ( Rectificativa pentru 2018 si Veniturile Estimate ... (vezi toată discuția)
Directionare 2% persoane fizice 20% persoane juridice - organizatii non profit valentinol89 valentinol89 As dori un raspuns complet in privinta procedurii de directionare a persoanelor fizice(2%) si juridice(20%) din impozitul pe profit ce va fi realizat pe anul ... (vezi toată discuția)
Întâmpin câteva dificultăți legate de completarea declarației unice pentru pfa cu venit 0, vă rog să mă ajutați Bogdan52 Bogdan52 Buna ziua, Intampin cateva dificultati legate de completarea formularului pentru declaratia unica. Sunt PFA individual cu impozitare in timp real, insa anul ... (vezi toată discuția)