Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Am uitat sa declar un venit primit in 2018. Il mai pot ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Am uitat sa declar un venit primit in 2018. Il mai pot declara acum?

Din pacate am uitat sa declar un venit din strainatate, primit in 2018.
Il mai pot declara acum?

Am vazut ca declaratia unica se poate depune pana la data de 31 iulie 2019.

Va trebui sa platesc penalitati?
Da. Declaratia unica rectificativa cu ceea ce ati trecut initial si cu ceea ce ati omis, se poate depune pana la data de 31 iulie 2019. Tot pana atunci si plata.