avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... legea preventiei se aplica la contraventii vizavi de ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

legea preventiei se aplica la contraventii vizavi de hotarari de consiliu local?

Legea preventiei 270/dec 2017 se aplica la contraventii constatate in iunie 2019 vizavi de hotarari de consiliu local, de exemplu HCLM 184 din 2013????
Cel mai recent răspuns: CrysNico1971 , utilizator 09:50, 15 Iulie 2019
Nu se aplica.
În H.G. 33 din 2018 sunt publicate Normele de aplicare și contravențiile care intră sub incidenta Legea prevenirii nr. 270/dec 2017.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perioada fiscala tva p_orsyka p_orsyka Buna ziua, in cazul d092 daca am depus, devin automat platitor lunar, mai trebuie sa astept vre-o decizie de la finante? Si inca o intrebare, in cazul in care ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, cunoaste cineva daca art xvii din og226/2020,respectiv: ... celeonora celeonora Buna ziua, Cunoaste cineva daca art XVII din OG226/2020,respectiv: \"Articolul 16 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 181/2020 privind unele măsuri ... (vezi toată discuția)
Responsabil ssm prin cumul, fara curs Iuliaman89 Iuliaman89 Buna ziua. Duc de 1 an , prin cumul, functia de responsabil SSM . Nu am niciun curs de pregatire, nu a venit nimeni sa imi explice ceva..toate le iau pe ... (vezi toată discuția)