Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM firma straina
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM firma straina

Buna ziua, am primit o oferta de munca la domiciliu pentru o firma care are sediul in Slovacia. Ei mi-au trimis contractul de munca unde imi este specificat ca la noi, salariul brut. In cazul acesta eu ce ar trebui sa fac cu contractul la noi? Daca ei ar urma sa plateasca impozit in Slovacia pt mine eu aici in tara cum ar trebui sa fac? Habar nu am cum se procedeaza si nu as vrea sa semnez nimic inainte. Am tot citit pe net ca ar trebui sa imi depun eu contractul la finante si sa platesc inca un impozit si aici.
Mai bine intrebati la finante , daca trebuie sa declarati ceva..