avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Decizie definitiva camera preliminara
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Decizie definitiva camera preliminara

Am ajuns la camera preliminara cu expertul pe care l-am acuzat de marturie mincinoasa. M-am reprezentat singur. Am depus o expertiza intocmita de un expert judiciar. O multime de dovezi bazate pe documente oficiale cre imi dau dreptate. Am fost ascultat. Am avut sperante. SI a venit bomba. Solutia pe scurt: În baza art. 341, al. 6, lit. a C. pr. pen. respinge ca nefondată plângerea
formulată împotriva Ordonanţei de clasare nr.___ din 19.02.2019 a Parchetului de pe
lângă Judecătoria ___ formulată de petentul X, în contradictoriu
cu intimatul Y. În baza art. 341, al. 6, lit. a C. pr. pen. respinge ca inadmisibilă
plângerea împotriva Ordonanţei nr.___ din 09.04.2019 a Prim-procurorului Parchetului
de pe lângă Judecătoria ____ formulată de petentul X, în contradictoriu
cu intimatul Y. Menţine soluţia adoptată în dosarul nr.___ al Parchetului de
pe lângă Judecătoria ___. În baza art. 275, al. 5 C. pr. pen. Obligă petentul la
plata sumei de 50 lei cu titlul de cheltuieli judiciare către stat. Definitivă. Pronunţată în şedinţa
din camera de consiliu, azi 05.07.2019 la sediul Judecătoriei ___.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) ___ 05.07.2019.
Mai o alta cale de atac? Ce variante am, daca mai am?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Anatol2017 , utilizator 13:22, 8 Iulie 2019
Nu mai aveti alta cale.
Nu mai aveti nicio cale de atac, s-a terminat.
Multumesc pentru raspuns! Ma simt nedreptatit. Tot ce inseamna documentatie cadastrala si documente oficiale imi dau dreptate. Sensul plangerii a fost distorsionat de politia judiciara si a fost insusit de procurori. Am de partea mea toate documentele de mai sus. Sa ma lamentez si sa spun ""ästa este, nu am ce face""? Am obosit dupa unsprezece (11) ani de proces. Cu tot stresul si banii pierduti. Speram ca pot avea inca o sansa la Inalta Curte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog o interpretare a ,,solutiei " si care sunt urmatorii pasi pentru o persoana fara studii juridice.in cazul de fata eu sunt reclamanta . ibizza ibizza Tip solutie: Soluţionare Solutia pe scurt: În temeiul art.341 alin. (6) lit. c) C. pr. pen.., admite în parte plângerea formulată de petenta.... ... (vezi toată discuția)
Ce soluții mai am ? euprotopopescu69 euprotopopescu69 Sunt noua ani de zile in care a fost tergiversat si plimbat un dosar in care am adus ca probe o expertiza judiciara contabila dispusa de SIF, in concluziile ... (vezi toată discuția)
Unde mai pot apela ? costachegoga costachegoga Soluție pe scurt: În baza disp. art. 341 alin. 6 lit. a C.pr.pen., respinge plângerea formulată de petenţii COSTACHE-GOGA GHEORGHE și COSTACHE-GOGA ... (vezi toată discuția)