Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Va rog o interpretare a ,,solutiei \" si care sunt ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Va rog o interpretare a ,,solutiei " si care sunt urmatorii pasi pentru o persoana fara studii juridice.In cazul de fata eu sunt reclamanta .

Tip solutie: Soluţionare
Solutia pe scurt: În temeiul art.341 alin. (6) lit. c) C. pr. pen.., admite în parte plângerea formulată de petenta.... împotriva Ordonanţei de clasare nr.... din... emisă de Parchetul de pe lângă Judecătoria ... si a Ordonantei nr. ... din ... a prim procurorului de la Parchetul ..... Schimbă temeiul clasării pentru infractiunile de abuz în serviciu prev. de art. 297 alin. (1) C. pen., înselăciune prev. de art. 244 alin. (1) C. pen., fals intelectual prev. de art. 321 C. pen. ?i uz de fals prev. de art. 223 C. pen.. din art. 16 alin. (1) lit. b) teza I C. pr. pen. în art 16 alin. (1) lit. f) C. pr. pr. pen., întrucât a intervenit prescriptia răspunderii penale. În temeiul art. 275 alin. (3) C. pr .pen. cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Definitivă. Pronunţata în şedinţa publica, astăzi, 22.01.2020.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 27/2020 22.01.2020
imi pare ca nu mai aveti pasi de facut in directia dorita. Au schimbat motivul clasarii, dar tot clasata ramane.
S-a terminat, nu mai aveti nimic de facut, solutia e definitiva.
Multumesc pentru raspuns.