avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... cont unic 55.04
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

cont unic 55.04

Sa fiu sincera nu am stiut de acest cont unic ptr. declaratia unica si am platit tot in conturile vechi pe baza CNP-ului pentru persoane fizice /autorizate , sanatatea, pensia si imp anticipat. Am descoperit ce am facut ieri ,cand am depus decl unica ptr. 2018 si estimat 2019. Am cautat contul cu pricina mentionat in ordinul 2937/2018, 55.04, pentru ilfov, sectorul 1,5, Buc, ..dar nu l-am gasit in listele de trezorerie. Cum pot regla platile facute ? din contul de sanatate, impozit anticipat, pensie..fac cerere de compensare in contul unic ptr. declaratia unica? sau altfel? si cumva ma ajutati cu aceste conturi pentru Ilfov, sector 1 si 5 Bucuresti, sau daca sunt mentionate distinct in vreun ordin?Va multumesc si astept cu interes raspunsul dumneavoastra!
Ultima modificare: Miercuri, 10 Iulie 2019
Vali26, utilizator

Alte discuții în legătură

Declarația unica an 2018 venit estimat 1 leu alkasalarizare alkasalarizare Buna seara, am avut o decl unica an 2018 venit estimat 1 leu. In an 2019 am uitat sa depun decl privind venitul estimat 0. In 05.2023 s-a emis decizie din ... (vezi toată discuția)
Declaratie unica pfa, cass platit anticipat wrunning wrunning Buna ziua! Ca persoana fizica, in anul 2018, nu am avut niciun fel de venit si la finalul anului am achitat suma de 1440 lei, echivalentul a 6 salarii minime ... (vezi toată discuția)
Cont plata fnuass pt.cmi Contabilitate sector 4 evoCONTA Contabilitate sector 4 evoCONTA In ce cont se plateste FNUASS pt.medic cu CMI cu domiciliul in sectorul 1? Eu am gasit contul acesta- RO11TREZ7012621050303XXX-Trezoreria sector 1 Pana ... (vezi toată discuția)