Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... cont unic 55.04
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

cont unic 55.04

Sa fiu sincera nu am stiut de acest cont unic ptr. declaratia unica si am platit tot in conturile vechi pe baza CNP-ului pentru persoane fizice /autorizate , sanatatea, pensia si imp anticipat. Am descoperit ce am facut ieri ,cand am depus decl unica ptr. 2018 si estimat 2019. Am cautat contul cu pricina mentionat in ordinul 2937/2018, 55.04, pentru ilfov, sectorul 1,5, Buc, ..dar nu l-am gasit in listele de trezorerie. Cum pot regla platile facute ? din contul de sanatate, impozit anticipat, pensie..fac cerere de compensare in contul unic ptr. declaratia unica? sau altfel? si cumva ma ajutati cu aceste conturi pentru Ilfov, sector 1 si 5 Bucuresti, sau daca sunt mentionate distinct in vreun ordin?Va multumesc si astept cu interes raspunsul dumneavoastra!
Vali26, utilizator