Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cont plata FNUASS pt.CMI
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cont plata FNUASS pt.CMI

In ce cont se plateste FNUASS pt.medic cu CMI cu domiciliul in sectorul 1?
Eu am gasit contul acesta-

RO11TREZ7012621050303XXX-Trezoreria sector 1

Pana la 01.05.2014 op-urile s-au facut de cei ce tineau conta in contul acesta

RO36TREZ7002621050303XXX-Trezoreria Operativa Bucuresti

Nu inteleg de ce s-a facut plata in contul la trez.mun.Bucuresti.
Este o prevedere care mi-a scapat mie?
CMI-ul este in sectorul 2-desi nu are legatura cu FNUASS,nu este la mijlocii,etc.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
Inteleg ca este vorba de contributia care se plateste pe C.N.P. Si pentru ca exista o singura casa de sanatate pentru Bucuresti, atunci si acest cont e acelasi pentru toate sectoarele.
Da,asa este este contributia pe CNP nu am specificat.
Nu se plateste contributia la casa de sanatate,acum cand Anaf a preluat si aceste contributii.Pt.fiecare sector exista conturi distincte.
Nu este acelasi cont pentru toate sectoarele (paradox romanesc). Mergeti la Trezoreria de sector sau la ANAF de sector si intrebati mai bine, sa nu platiti aiurea. Nu cautati pe net ca ceea ce gastiti pe net, chiar daca pare logic, nu e intotdeauna valabil la Trezoreria de sector (se schimba peste noapte).