avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 440 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cont plata FNUASS pt.CMI
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cont plata FNUASS pt.CMI

In ce cont se plateste FNUASS pt.medic cu CMI cu domiciliul in sectorul 1?
Eu am gasit contul acesta-

RO11TREZ7012621050303XXX-Trezoreria sector 1

Pana la 01.05.2014 op-urile s-au facut de cei ce tineau conta in contul acesta

RO36TREZ7002621050303XXX-Trezoreria Operativa Bucuresti

Nu inteleg de ce s-a facut plata in contul la trez.mun.Bucuresti.
Este o prevedere care mi-a scapat mie?
CMI-ul este in sectorul 2-desi nu are legatura cu FNUASS,nu este la mijlocii,etc.
Ultima modificare: Duminică, 18 Mai 2014
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
Cel mai recent răspuns: kres , utilizator 13:36, 19 Mai 2014
Inteleg ca este vorba de contributia care se plateste pe C.N.P. Si pentru ca exista o singura casa de sanatate pentru Bucuresti, atunci si acest cont e acelasi pentru toate sectoarele.
Da,asa este este contributia pe CNP nu am specificat.
Nu se plateste contributia la casa de sanatate,acum cand Anaf a preluat si aceste contributii.Pt.fiecare sector exista conturi distincte.
Nu este acelasi cont pentru toate sectoarele (paradox romanesc). Mergeti la Trezoreria de sector sau la ANAF de sector si intrebati mai bine, sa nu platiti aiurea. Nu cautati pe net ca ceea ce gastiti pe net, chiar daca pare logic, nu e intotdeauna valabil la Trezoreria de sector (se schimba peste noapte).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere declaratii casmb + plata contributie online ciuc143 ciuc143 Salut, am fost ieri la noul sediu din Ghe Titeica (Bucuresti) pentru a plati contributia la CASMB. Nu mi-a venit sa cred ochilor ce coada era. Eu nu am mai ... (vezi toată discuția)
Restituire suma medicale gabriel13 gabriel13 BUNA!Am si eu o intrebare..Am medicale din ianuarie si pana acum am avut in fiecare luna cate un medical si nu am depus cerere de restituire.Ce acte trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Plata contributii angajator gera905 gera905 Buna seara. Ca pres. asoc. , cum pot verifica daca administratorul, plateste contributiile ptr. angajat si angajator conform contractelor de munca incheiate ... (vezi toată discuția)