Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general CAEN AUTORIZAT CARE INTRA IN SFERA OUG 114/2019
Discuție deschisă în Contabilitate în general

CAEN AUTORIZAT CARE INTRA IN SFERA OUG 114/2019

Buna ziua,

Daca am o firma care are autorizat sa desfasoara activitati cod caen 7112 (care intra in aplicabilitatea oug 114/2019)..pe langa activitatea principala care este cod caen 4741 cum privesc salariile si cifra de afaceri...ma incadrez in sfera oug 114/2019?

multumesc
Nu mi-e foarte clar ce nedumeriri aveti, dar incerc sa va raspund.
Pentru salariatii care desfasoara activitate la codul caen 7112 sunteti obligata sa le dati salariul minim brut 3.000 lei. Pentru salariatii care desfasoara activitate la codul caen 4741 nu aveti obligatia sa le dati salariul minim 3.000 lei.
Faceti apoi raportul intre veniturile codului caen 7112 si total cifra de afaceri. Daca va da un raport mai mare de 80% salariatii cu salarii brute mai mari de 3.000 lei beneficiaza de celebrele facilitati fiscale.