avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... pfa si consilier juridic...merg impreuna?
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

pfa si consilier juridic...merg impreuna?

Mai am o intrebare : eu am un pfa - "consultanta in afaceri si management "

( pe baza unei diplome de auditor intern in domeniul calitatii recunoscute cnfpa)...

pot pastra pfa-ul separat pentru partea de consultanta si audit intern pe iso 9001

daca ma incadrez ca si consilier juridic la firma la care lucrez ?
Cel mai recent răspuns: brendissima , utilizator 14:39, 4 Martie 2010
Binenteles ca puteti.
multumesc :)
Art. 10. Legea 514/2003 .

Exercitarea profesiei de consilier juridic este incompatibila cu:
a) calitatea de avocat;
b) activitatile care lezeaza demnitatea si independenta profesiei de consilier juridic sau bunele moravuri;
c) orice alta profesie autorizata sau salarizata in tara sau in strainatate;
d) functia si activitatea de administrator sau lichidator in cadrul procedurilor de reorganizare si lichidare judiciara;
e) activitatea publicistica salarizata;
f) alte incompatibilitati prevazute de lege sau rezultate din conflict de interese, in conditiile legii.

....ce vrea sa spuna punctul - c)..... ????? :O
din cauza articolului respectiv eram si eu in dubii :(
a intalnit cineva un caz ?
Dl. Mihail a zis k e ok si are experienta :ok:
a intalnit cineva un caz?
Ultima modificare: Joi, 26 Noiembrie 2009
ContSters114803, utilizator
chiar merg impreuna????

Alte discuții în legătură

Incompatibilitate consilier juridic ankalaura85 ankalaura85 Este adevarat ca exista incompatibilitate intre a fi consilier juridic si pfa-agent marketing? (vezi toată discuția)
Consilierul juridic poate fi pfa? alina_cj alina_cj Buna ziua, Sunt consilier juridic si as vrea sa deschid o afacere agricola. Pot deveni PFA? (vezi toată discuția)
Consilier juridic - se accepta o alta profesie salarizata? Laura_Lau Laura_Lau Buna ziua, Ca si consilier juridic este permis sa ai o alta profesie salarizata? De exemplu sa lucrezi ca psiholog in paralel? (vezi toată discuția)