Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... pfa si consilier juridic...merg impreuna?
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

pfa si consilier juridic...merg impreuna?

Mai am o intrebare : eu am un pfa - "consultanta in afaceri si management "

( pe baza unei diplome de auditor intern in domeniul calitatii recunoscute cnfpa)...

pot pastra pfa-ul separat pentru partea de consultanta si audit intern pe iso 9001

daca ma incadrez ca si consilier juridic la firma la care lucrez ?
Binenteles ca puteti.
multumesc :)
Art. 10. Legea 514/2003 .

Exercitarea profesiei de consilier juridic este incompatibila cu:
a) calitatea de avocat;
b) activitatile care lezeaza demnitatea si independenta profesiei de consilier juridic sau bunele moravuri;
c) orice alta profesie autorizata sau salarizata in tara sau in strainatate;
d) functia si activitatea de administrator sau lichidator in cadrul procedurilor de reorganizare si lichidare judiciara;
e) activitatea publicistica salarizata;
f) alte incompatibilitati prevazute de lege sau rezultate din conflict de interese, in conditiile legii.

....ce vrea sa spuna punctul - c)..... ????? :O
din cauza articolului respectiv eram si eu in dubii :(
a intalnit cineva un caz ?
Dl. Mihail a zis k e ok si are experienta :ok:
a intalnit cineva un caz?
ContSters114803, utilizator
chiar merg impreuna????