Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratie semestriala ONG
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratie semestriala ONG

Buna ziua, as dori sa stiu daca orice ONG este obligat sa depuna la semestru declaratia de venituri ci cheltuieli si unde se depune. Va multumesc
ONG depun anual D101, indiferent daca desfasoara sau nu activitati economice. Nu trebuie sa depuna la ANAF nicio declaratie la semestru legat de venituri si cheltuieli.
Multumesc