Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia unica la Întreprinderea familiala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia unica la Întreprinderea familiala

Întreprinderea familiala are 2 asociați. Cum se depune declaratia unica.Precizeu ca este infiintata în 2018,cultura cerealelor,are f putina activitate (puține încasări și plati).As avea nevoie la intocmirea declaratiei unice
Mulțumesc!
george-neagu, moderator
Trebuie o declarație unica pt fiecare asociat?
Da, trebuie sa depuneti declaratia unica pentru fiecare membru care a semnat la infiintare acordul de constituire a intreprinderii familiale.
Dar mai intai, pana la 15 februarie 2019. trebuia sa fi depus la ANAF declaratia 204 - Declaratie anuala de venit pentru asocieri fara personalitate juridica in care treceati veniturile impartite conform procentelor din acordul de constituire a intreprinderii familiale.
Acum depuneti astazi ambele.