Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proiect: Cultivarea și vânzarea canabisului să fie ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proiect: Cultivarea și vânzarea canabisului să fie legale în România, însă numai în scop medicinal

Buna ziua
Am citit articolul scris de dna Andreea Vrabie, in legatura cu "Legalizarea canabisului in Romania in scopuri medicinale" (www.avocatnet.ro/articol_516... .
Sunt putin derutat, intrebarea mea este:
Este Cannabisul medicinal legal,sau nu ?
Răspunsul îl sustrageți din însuși articolul menționat, în cuprinsul căruia se arată clar că " Proiectul legislativ NU se aplică ÎNCĂ.Pentru a intra în vigoare, trebuie adoptat de Parlament, promulgat prin decret prezidențial și publicat în Monitorul Oficial."
Am citit mai multe articole, și tocmai din cauza aceasta sunt derutat, dacă va uitați în Wikipedia de exemplu, acolo scrie ca Cannabisul este legalizat încă din anul 2013 în România
Dacă va luați doua minute, și citiți acest articol, o sa va dați seama cu exactitate ce vreau sa spun. [ link extern ]