Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Telemunca - obligativitatea suportarii cheltuielilor ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Telemunca - obligativitatea suportarii cheltuielilor cu activitatea in regim de telemunca

Ref cheltuieli privind activitatea de telemunca. Avand in vedere reglementarea activitatii de telemunca, angajatorul decide sa acorde 10 lei net pentru a suporta cheltuielile aferente activitatii in regim de telemunca (art 5. 2.j Legea 81/2018). Aceasta suma de 10 lei este purtatoare de contributii sociale si impozit pe venit? sau cum poate fi incadrata de catre angajator aceasta cheltuiala?
george-neagu, moderator