Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... melodie in prima auditie
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

melodie in prima auditie

cum se procedeaza pentru a promova o melodie pe posturi de radio private
Buna ziua !
Luati legatura cu acestea .
Cu stima !
Multumesc. Am incercat dar nu prea primesc raspuns la aceasta intrebare.
alexandra stanciu a scris:

Multumesc. Am incercat dar nu prea primesc raspuns la aceasta intrebare.

Ati incercat, ce?
Sa inteleg ca posturile private de radio nu va dau nici o atentie, si va ignora?
Ma gandesc ca poate aveti nevoie de un impresar, zic si eu...
Sau poate piesa dvs. nu a reusit sa convinga, sau poate nici pana acolo nu ati ajuns...
Poate gasiti un interpret/interpreta de muzica (usoara/populara), dispus sa se implice si sa va mediatizeze piesa.
Dupa cum bine observati, toate sfaturile, sunt speculative si incep cu poate, deoarece informatiile dvs. sunt minime, intrebarea dvs. lasand loc la multe interpretari.Poate reveniti cu completari.:)
Am piesa in buzunar cu drepturi de autor,casa de productie in spate.
Intrebarea mea este :care sunt pasii spre un post radio?
1.Merge casa de productie la radiouri?Pot merge personal?
Se plateste pentru a fi difuzata piesa?
Daca aveti incheiat un contract cu acea casa de productie, in contract ar trebui sa scrie daca aceeasi casa de productie se va ocupa si de promovarea piesei.

In functie de cerintele postului de radio la care veti apela pentru promovare, puteti plati sau nu...difuzarea/promovarea piesei.