Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... De ce cod CAEN mai este nevoie?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

De ce cod CAEN mai este nevoie?

O sa deschid un PFA cu cod CAEN 7420 Activitati fotografice, fiind fotograf/videograf la diferite evenimente. Voi colabora cu o firma care imi va face factura pe PFA, insa am nevoie de un cod CAEN, care imi permite sa vand mai departe albumele foto si accesoriile la un pret care contine si adaosul meu.
La sediul social nu se vor desfasura activitati, si voi avea casa de marcat portabila.

Multumesc anticipat pentru raspuns.
george-neagu, moderator
Poate va ajuta codul CAEN 4762 Comert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie, în magazine specializate. Intrebati mai bine si la registrul comertului cand depuneti actele.
Deci veti avea o activitate de prestari servicii si una de comert.