Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce pot sa fac daca firma la care am lucrat nu imi da ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce pot sa fac daca firma la care am lucrat nu imi da decizia de incetare a activitatiii

Buna ziua! Sotul meu si a dat demisia de la firma la care lucra , demisie cu acordul partilor , pe 24 iulie. Pe 26 iulie a semnat in dublu exemplar decizia (printata ) si fisa de lichidare si inca o fisa de inventar. Pana aici toate bune , i s-a spus de la magazinul la care a lucrat ca aceste documente se trimit la semnat de catre manager , la Bucuresti apoi cate un exemplar va reveni ptr a ii fi dat si lui. De atunci nu a mai venit nimic , nici un document , iar daca intreaba seful de magazin acesta spune ca nu au venit si atat .Ce se poate face ptr a obtine decizia de incetare si ptr evident a putea merge mai departe ,spre un alt loc de munca ? Multumesc!
nicoleta001, utilizator
Se poate sesiza ITM-ul.

Angajarea la un nou loc de munca se poate face si daca nu aveti decizia de incetare de la vechiul loc de munca.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc !