Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sunt pârât într-un proces de dezbatere succesiune ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sunt pârât într-un proces de dezbatere succesiune și trebuie să depun întâmpinare în 25 de zile. Dacă mă împac, în acel termen, cu reclamantul mai trebuie să trimit întâmpinarea?

Buna ziua,
Sunt parat intr.un dosar de dezbatere a unei succesiuni. Am primit un plic cu comunicarea actiunii si cu mentiunea ca in termen de 25 de zile trebuie sa depun intampinare. Daca pana la implinirea celor 25 de zile reclamantul depune o declaratie la dosar ca a ajuns la o intelegere cu mine ( paratul) si renunta la proces , eu trebuie sa mai depun intampinarea?
Manuela Rășină, administrator
Dacă mai credeți în Moș Crăciun, atunci nu o scrieți.
Dacă nu mai credeți în povești, atunci apucați-vă de scris.
Va multumesc mult pentru raspuns,dna avocat !
Dvs vs faceti apararile necesare în cauză și apoi acoperit procedural negociati,încheiati o tranzacție etc.La acest moment nu aveti garanția că reclamantul nu se răzgândește.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Va multumesc pentru raspuns !