Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... extras carte funciara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

extras carte funciara

de unde pot scoate incheiere de extras de carte funciare si de ce acte am nevoie?
pentru un extras de cf trebuie sa mergi la cadastru unde vei achita o taxa si vei specifica nr. cf, nr. top si localitatea precum si scopul pentru care soliciti un asemenea act.
De fapt, trebuie sa mergi la judecatoria de sector - oficiul de carte funciara, depui o cerere motivata de eliberare extras, trebuie sa fii proprietarul sau sa ai procura speciala in acest sens, platesti o taxa si astepti cam 2-3 zile. Succes
Am cateva intrebari, daca sunteti amabili sa imi raspundeti
1. Taxa nu se achita la cec/trezorerie?
2.Daca scot cf pentru o persoana juridica imi trebuie procura speciala sau imi este suficienta o imputernicire?
3.Daca stiti cumva unde e biroul pt sect2-pe Eugen Carad, cumva?
Plata taxei de face acolo pe loc si este nevoie doar de o imputernicire. Eu am fost la sectorul 4 si a fost suficienta.
merci