avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... extras carte funciara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

extras carte funciara

de unde pot scoate incheiere de extras de carte funciare si de ce acte am nevoie?
Cel mai recent răspuns: ContSters740 , utilizator 08:15, 2 Iunie 2006
pentru un extras de cf trebuie sa mergi la cadastru unde vei achita o taxa si vei specifica nr. cf, nr. top si localitatea precum si scopul pentru care soliciti un asemenea act.
De fapt, trebuie sa mergi la judecatoria de sector - oficiul de carte funciara, depui o cerere motivata de eliberare extras, trebuie sa fii proprietarul sau sa ai procura speciala in acest sens, platesti o taxa si astepti cam 2-3 zile. Succes
Am cateva intrebari, daca sunteti amabili sa imi raspundeti
1. Taxa nu se achita la cec/trezorerie?
2.Daca scot cf pentru o persoana juridica imi trebuie procura speciala sau imi este suficienta o imputernicire?
3.Daca stiti cumva unde e biroul pt sect2-pe Eugen Carad, cumva?
Plata taxei de face acolo pe loc si este nevoie doar de o imputernicire. Eu am fost la sectorul 4 si a fost suficienta.
merci

Alte discuții în legătură

Extras cf CATY12 CATY12 Buna! Am nevoie de ajutor urgent!... Am nevoie de un extras CF si as avea nevoie sa stiu: 1. daca nu sunt proprietar, trebuie sa-mi dea o imputernicire ... (vezi toată discuția)
Pret certificat fiscal anapopana anapopana Buna. Ma poate informa cineva cat costa eliberarea unui certificat fiscal (aprox.) ? (pentru dezbaterea unei succesiuni si intabulare totodata). Pe cine am ... (vezi toată discuția)
Acte necesare eliberare extras de carte funciara de informare Tutzu Tutzu Doresc sa cumpar un apartament iar pentru a verifica care este totul ok am inteles ca trebuie sa scot inainte un extras de carte funciara de ... (vezi toată discuția)