avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Taxe salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Taxe salarii

Buna:)
As vrea sa stiu si eu in ce conturi IBAN ale trezoreriei se platesc taxele aferente salariilor (CCI, somaj pers, somaj unit, cass pers, cass unitate, fond risc, cas pers, cas unitate, fond garantare, fond handicapati)
Multumesc,
Cel mai recent răspuns: Angela D , Consultant resurse umane 17:32, 30 Noiembrie 2009
Buna seara!
Pentru a afla aceste conturi trebuie sa stim in ce localitate se afla firma pentru care platiti.Intrati pe OPFV pe site-ul mfinante.ro si puteti afla ce va intereseaza. O searabuna!
Este vorba de Trezoreria operativa Bucuresti. Am intrat pe acel site, dar sunt fff multe coduri IBAN si nu stiu pe care trebuie sa le utilizez.
Help me :((
Pentru sectorul 1 Bucuresti:

BUGETELE ASIG.SOC. SI FD.SPEC.
RO89TREZ7015502XXXXXXXXX
Trezorerie operativa sector 1

BUGETUL DE STAT
RO16TREZ70120470101XXXXX
Trezorerie operativa sector 1
Pentru plata comisionului ITM, noul cont IBAN al Inspectoratului Teritorial de Munca al Municipiului Bucuresti este
RO92TREZ7045032XXX008162
Trezoreria Statului Sector 4 Bucuresti.
elascurtu a scris:

Este vorba de Trezoreria operativa Bucuresti. Am intrat pe acel site, dar sunt fff multe coduri IBAN si nu stiu pe care trebuie sa le utilizez.
Help me :((


Descarcati de pe site si instalati programul OP-FV (creaza ordine de plata sau foi de varsamant pentru platile la buget) si dupa ce selectati trezoreria de care apartine firma care plateste veti gasi si codurile IBAN corespunzatoare fiecarui impozit.

Alte discuții în legătură

Taxe si impozite ndan57 ndan57 #-oBuna ziua, as dori daca doriti sa ma lamuriti in legatura cu plata cas-ului prin foaie de varsamant sau cum se face ?, prin ce forma de plata?. Daca aleg ... (vezi toată discuția)
Actualizare program ordin de plata si foi de varsamant – versiune din 26.11.2012  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu Aplicatia pentru prelucrarea asistata, validarea si listarea ordinelor de plata/foi de varsamant conform cu OMFP nr.246/2005 cu modificarile si completarile ... (vezi toată discuția)
Amenda itm Mihaela Tudor Mihaela Tudor O societate a fost verificata de ITM si a primit amenda .Doresc sa achit amenda prin virament insa nu sunt sigura cum trebuie intocmit OP. Mi s-a dat un cont ... (vezi toată discuția)