Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Taxe salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Taxe salarii

Buna:)
As vrea sa stiu si eu in ce conturi IBAN ale trezoreriei se platesc taxele aferente salariilor (CCI, somaj pers, somaj unit, cass pers, cass unitate, fond risc, cas pers, cas unitate, fond garantare, fond handicapati)
Multumesc,
Buna seara!
Pentru a afla aceste conturi trebuie sa stim in ce localitate se afla firma pentru care platiti.Intrati pe OPFV pe site-ul mfinante.ro si puteti afla ce va intereseaza. O searabuna!
Este vorba de Trezoreria operativa Bucuresti. Am intrat pe acel site, dar sunt fff multe coduri IBAN si nu stiu pe care trebuie sa le utilizez.
Help me :((
Pentru sectorul 1 Bucuresti:

BUGETELE ASIG.SOC. SI FD.SPEC.
RO89TREZ7015502XXXXXXXXX
Trezorerie operativa sector 1

BUGETUL DE STAT
RO16TREZ70120470101XXXXX
Trezorerie operativa sector 1
Pentru plata comisionului ITM, noul cont IBAN al Inspectoratului Teritorial de Munca al Municipiului Bucuresti este
RO92TREZ7045032XXX008162
Trezoreria Statului Sector 4 Bucuresti.
elascurtu a scris:

Este vorba de Trezoreria operativa Bucuresti. Am intrat pe acel site, dar sunt fff multe coduri IBAN si nu stiu pe care trebuie sa le utilizez.
Help me :((

Descarcati de pe site si instalati programul OP-FV (creaza ordine de plata sau foi de varsamant pentru platile la buget) si dupa ce selectati trezoreria de care apartine firma care plateste veti gasi si codurile IBAN corespunzatoare fiecarui impozit.