Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... În urma unei tamponări ușoare mi-am reparat mașina ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

În urma unei tamponări ușoare mi-am reparat mașina pe asigurarea celui vinovat. Azi am primit plic de la ANAF că am de efectuat o plată, cum se poate rezolva problema?

In urma unei tamponari usoare mi am reparat mașina pe asigurarea celui vinovat. Azi am primit plic de la anaf ca am de plata , banuiesc contravaloare reparatiilor. Nu am reusit sa iau legatura cu nimeni inca fiind tarziu. Care sa fie cauza? Cum se va solutiona problema? Multumesc!
Manuela Rășină, administrator
Nu are nicio legatura anaful cu reparatia, interesati-va mai bine despre ce e vb.
Am sunat explicatia pt mine e halucinanta .... da e trimisa de catre anaf. Respectivul service auto are datorii la stat, iar statul s a gandit sa trimita scrisori catre toti colaboratorii din ultimul timp , ca daca mai au datorii sau vor datora bani acelei firme sa nu ii mai plateasca cash ci intr un cont pe care are poprire .

gi-jane2 a scris:

Nu are nicio legatura anaful cu reparatia, interesati-va mai bine despre ce e vb.

deci.. nu va afecteaza.
Este procedura curenta de urmarire a datoriilor, valabila pentru executorii fiscali, judecatoresti, etc. Nu e nimic neobisnuit

Camelia40 a scris:
Am sunat explicatia pt mine e halucinanta ....