avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

daca o angajata sa intors la serviciu din concediu de cresterea copilului dupa cat timp poate sa-si ia concediu de odihna?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:36, 3 Octombrie 2019
Poate sa-si ia concediu de odihna s dupa prima saptamana de activitate, însă atenție CO se acordă proporțional cu perioada lucrata.
Si daca i-au ramas zile de concediu de odihna de dinainte de a ramane in concediu de maternitate?
Acestea pot fi reprogramate la revenirea din concediu.
Ultima modificare: Joi, 3 Octombrie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu odihna gravida luminita29 luminita29 Buna ziua Va expun urmatoarea situatie si as dori sa stiu legal cum se procedeaza: O angajata are dreptul intr-un an de zile la 25 zile concediu odihna. in ... (vezi toată discuția)
Ajutati-ma va rog în legatura cu concediul de odihna... MARA MALINA MARA MALINA Lucrez in sanatate -bugetari... In data de 17.04. 2012 m-am intors din concediul de crestere a copilului de 2 ani si mi s-a spus acum ca nu am dreptul la ... (vezi toată discuția)
Drept concediu odihna jicareanangela jicareanangela Buna ziua, dupa revenirea la serviciu din concediu crestere copil(2ani), in luna mai, angajata primeste (28zileco/an) sau fractionat zile CO cu perioada ... (vezi toată discuția)