Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

daca o angajata sa intors la serviciu din concediu de cresterea copilului dupa cat timp poate sa-si ia concediu de odihna?
Poate sa-si ia concediu de odihna s dupa prima saptamana de activitate, însă atenție CO se acordă proporțional cu perioada lucrata.
Si daca i-au ramas zile de concediu de odihna de dinainte de a ramane in concediu de maternitate?
Acestea pot fi reprogramate la revenirea din concediu.
Cornel Vasile, Consilier juridic