Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Rabla plus persoane juridice
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Rabla plus persoane juridice

Buna ziua,

In programul rabla plus cu achizitioarea de autoturism hibrid intra si persoanele juridice? Si este aceeasi suma de 20000 de ron plus rabla clasic? Si unde se depun documentele?
[ link extern ]

Cititi bine ghidul ... si aveti grija cum trimiteti dosarul ... daca va lipseste ceva vi-l respinge.
In ghid scrie si ce trebuie sa contina dosarul si cum trebuie aranjat dosarul ... opisat ..etc
Problema este ca prima data va trebui depusa o cerere tot la AFM pentru eliberarea unui Certificat fiscal --- asta dureaza cam 10 zile lucratoare. Si dupa dosarul inclusiv certificatul il trimiteti tot la ei ... asta dureaza cam 1 luna.

In ghid o sa gasiti si ecobonusul care se da.

Pentru SRL : Articolele care se aplică operatorului economic cu personalitate juridică, inclusiv institutul de cercetare-dezvoltare care își desfășoară activitatea în regim economic sunt art. 37, art. 38 si art. 46.

La articolul 38 sunt prevăzute documentele necesare, care se depun pentru analiză la Administrația Fondului pentru Mediu, conform art. 46, în interiorul sesiunii de depunere a dosarelor.
~stapuv~, utilizator