Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Model contract cedare din patrimoniul personal catre ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Model contract cedare din patrimoniul personal catre SRL

Buna. Exista vreun model de contract de cedare bunuri din patrimoniul personal catre SRL? Nu gasesc nimic pe Google.
Puteti încheia un contract de vanzare-cumparare sau donație.
Vreti sa cedati bunul sau doar uzufructul? Adica, punerea la dispozitie prin inchiriere sau comodat.
Sa cedez bunul de tot, sa il trec pe firma.

Iulian Manea a scris:

Vreti sa cedati bunul sau doar uzufructul? Adica, punerea la dispozitie prin inchiriere sau comodat.

Contract de vanzare sau de donatie, cum a spus si Cornel Vasile mai sus.
Iulian MANEA, Contabil
Multumesc mult!

Iulian Manea a scris:

Contract de vanzare sau de donatie, cum a spus si Cornel Vasile mai sus.