avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Model contract cedare din patrimoniul personal catre ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Model contract cedare din patrimoniul personal catre SRL

Buna. Exista vreun model de contract de cedare bunuri din patrimoniul personal catre SRL? Nu gasesc nimic pe Google.
Cel mai recent răspuns: sierra , utilizator 00:36, 6 Septembrie 2019
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti încheia un contract de vanzare-cumparare sau donație.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vreti sa cedati bunul sau doar uzufructul? Adica, punerea la dispozitie prin inchiriere sau comodat.
Sa cedez bunul de tot, sa il trec pe firma.

Iulian Manea a scris:

Vreti sa cedati bunul sau doar uzufructul? Adica, punerea la dispozitie prin inchiriere sau comodat.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Contract de vanzare sau de donatie, cum a spus si Cornel Vasile mai sus.
Ultima modificare: Joi, 5 Septembrie 2019
Iulian MANEA, Contabil
Multumesc mult!

Iulian Manea a scris:

Contract de vanzare sau de donatie, cum a spus si Cornel Vasile mai sus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am un teren pe titlu de proprietate si vreau sa il cedez sorei ... Tulbas Camelia Rita Tulbas Camelia Rita Am un teren pe Titlu de proprietate si vreau sa il cedez sorei mele, definitiv. Cum sa procedez? (vezi toată discuția)
Acceptare mostenire. burteaionelia burteaionelia Buna, Tatal meu a decedat anul trecut in 23 aprilie si din cate stiu in termen de 1 an este necesar sa fac atat eu cat si mama mea o solicitare de acceptare a ... (vezi toată discuția)
Cedare proprietate ContSters408559 ContSters408559 Buna ziua as dori sa va intreb:in perioada casatoriei am cumparat un imobil cu prima casa,sotul este trecut si el in acte fiind girant,acuma as dorii ca el sa ... (vezi toată discuția)