Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Juristul poate controla pe colegul de la Resurse ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Juristul poate controla pe colegul de la Resurse umane, ?

Bună dimineața.!
Domnul director vrea ca în fișa postului să ise treacă juristului obligația de a controla pe colegul de la Resurse umane.
dar, odată ce are o funcție de execuție, poate controla pe colegul de la Resurse umane ?
Nu ar fi un abuz în funcție ?
Angajatorul are dreptul sa stabileasca atributiile corespunzatoare fiecarui salariat, in conditiile legii.
Dar juristul este o funcție de execuție .....
și atunci, nu ar fi contrar legii ?
Nu este obligatoriu ca numai o funcție de conducere sa controleze.
Vă mulțumesc mult de tot pentru lamuriri !