Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recurs sentinta definitiva
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recurs sentinta definitiva

Bună ziua, în anul 2015 am fost dati in judecata - partaj judiciar.Pe fond s-a dat sentinta favorabilă noua.Reclamanta in 2018 a facut apel, iar tribunalul a menținut sentinta pe care au declarat-o definitivă. Reclamată azi, 23.08.2019 a facut recurs la Curtea de Apel.
Doresc sa stiu daca se mai poate face recurs la o sentinta definitiva.Mentionez ca instintarile cu sentinta definitivă s- au primit acasa in 4.07.2019.
Multumesc.
buna ziua .
termenul de recurs este de 30 de zile si se calculeaza in functie de data postei de pe plic. Probabil reclamanta a primit mai tarziu instiintarile si mai este in termen . Acest lucru il puteti verifica in arhiva studiind dosarul.
Da se poate face recurs.
Sunt putin indusă în eroare, deoarece cei de la oncpi imi fac actele pe teren pt ca sentinta este definitiva, iar pt diferența de bani am trimis actele pt punere în executare. Mi s-a pus ca mai poate cere doar revizuire sau cerere prin anulare.Chiar nu mai inteleg nimic.