Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Pensionat grad invalid.3,- angajat part time
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Pensionat grad invalid.3,- angajat part time

Ce contributii se vor plati la bugetul de stat pentru o salaraiata care are o pensie de invaliditate de gradul 3,in cuantum de 274 lei si s-a angajat cu contract individual de munca cu timp partial de 4 ore/zi? Angajatorul va plati diferenta de CAS,pana la valoarea salariului minim , norma intreaga? La calculul impozitului pe acest salar(1/2 norma)se va tine cont si de deducerea de baza (510)? Va multumesc ,anticipat,pentru raspunsuri)
george-neagu, moderator