avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Constructie casa fara fundatie, structura metalica
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Constructie casa fara fundatie, structura metalica



Doresc sa construiesc o casuta fara fundatie cu o suprafata utila de maxim 46 mp si o terasa acoperita de 10 mp .

Ce supun reglementarile legale poentru o astfel de solutie ?

Constructia pe piloni este posibila in acest caz ? Containere ? sau caravana pe roti ?

furnizorii de utilitati au ceva restricitii pt a conecta aceasta casa ? peretii trebuies sa fie din anumite materiale ?

Ultima modificare: Duminică, 25 August 2019
giuseppe07, utilizator
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 23:03, 25 August 2019
pentru orice constructie pe terenul dvs e nevoie de autorizatie. in legea republicata nu mai exista exceptiile din versiunea veche. cum atat mai mult daca doriti conectare la utilitati
caravana nu necesita AC, dar trebuie sa fie inmatriculata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa de lemn fara fundatie aiurelul36 aiurelul36 Buna Vreau sa construiesc o casuta din lemn de 50 mp fara fundatie. Am nevoie de proiect si autorizatie de constructie? (vezi toată discuția)
Trebuie autorizație de construcție? danalexandru683 danalexandru683 Pentru un garaj construit din lemn,fără fundație,doar căpriori și OSB,de 24 mp,în curtea părinților mei,este nevoie de Ac? Dar in situația în care ... (vezi toată discuția)
Autorizatie de constructie casuta de gradina Catalin Stoica Catalin Stoica Va rog sa-mi spuneti daca este necesara obtinerea vreunei autorizatii (constructie si/sau amplasament) pentru a \"pune\" o casuta de gradina pe un teren? ... (vezi toată discuția)