Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Constructie casa fara fundatie, structura metalica
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Constructie casa fara fundatie, structura metalica

Doresc sa construiesc o casuta fara fundatie cu o suprafata utila de maxim 46 mp si o terasa acoperita de 10 mp .

Ce supun reglementarile legale poentru o astfel de solutie ?

Constructia pe piloni este posibila in acest caz ? Containere ? sau caravana pe roti ?

furnizorii de utilitati au ceva restricitii pt a conecta aceasta casa ? peretii trebuies sa fie din anumite materiale ?

giuseppe07, utilizator
pentru orice constructie pe terenul dvs e nevoie de autorizatie. in legea republicata nu mai exista exceptiile din versiunea veche. cum atat mai mult daca doriti conectare la utilitati
caravana nu necesita AC, dar trebuie sa fie inmatriculata.