Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu acomodare pt adoptie PFA
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu acomodare pt adoptie PFA

Buna ziua, Daca sunt in concediu de acomodare copil adoptat, pot sa imi deschid PFA si sa incasez venituri in perioada de 1 an cat este acest concediu de acomodare?
Proiectul de Lege - care permite realizarea de venituri pe durata concediului de acomodare - pentru modificarea şi completarea Legii nr.273/2004 privind procedura adopţiei, precum şi pentru abrogarea art.5 alin.(7) lit.ş) şi cc) din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr.11/2014 privind adoptarea unor măsuri de reorganizare la nivelul administraţiei publice centrale şi pentru modificarea şi completarea unor acte normative se afla la Camera Deputatilor pentru dezbatere.
[ link extern ]