Forum Discuţii diverse Cultură generală Ce parere aveti despre modul actual de utilizare al ...
Discuție deschisă în Cultură generală

Ce parere aveti despre modul actual de utilizare al neologismelor in limba romana?

Stimati participanti la acest forum, in ultimii ani s-a constatat ca limba romana a imprumutat altor limbi un numar important de termeni. Puteti sa ne impartasiti opinia dvs pe aceasta tema?
Multumim
Sunt atat de elegant implementate incat IQ ul de 85-90 , cu intelingenta si voabularul latin, dau o resonanta incantatoare , precum la o populatie bananiera care incearca sa cante la un sintetizator avansat