Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Am depus un memoriu la directia ficala
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Am depus un memoriu la directia ficala

Buna ziua am depus un memoriu la direcția fiscala sa venit nici un răspuns ce fac mai departe
1. Autoritățile și instituțiile publice sesizate au obligația sa comunice petitionarului, în termen de 30 de zile de la data înregistrării petitiei, răspunsul, indiferent dacă solutia este favorabila sau nefavorabila.

2. Orice persoană care se consideră vătămată într-un drept al său ori într-un interes legitim, de către o autoritate publică, prin nesoluționarea în termenul legal a unei cereri, se poate adresa instanței de contencios administrativ competente, recunoașterea dreptului pretins sau a interesului legitim și repararea pagubei ce i-a fost cauzată.