Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... planuri amplasament - arhiva
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

planuri amplasament - arhiva

Unde pot verifica daca anexele unei foste inteprinderi comuniste au fost trecute in planurile initiale de amplasament ale constructiei?
Daca in timp, trecand prin mai multi proprietari, anumite suprafete au fost pierdute in hartii (ele nemaifiind parte din amplasamentul curent inregistrat la Cadastru), ce posibilitati mai am sa intru in posesia acestor suprafete (ele fiind in toata perioada de la infiintare pana in prezent utilizate pentru deservirea inteprinderii dar neregasindu-se in proprietatea nimanui in prezent)
Cornel Vasile, Consilier juridic