Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate aviz psi,dsp,dsv
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

aviz psi,dsp,dsv

mi-am infiintat un punct de lucru,are pana in 20mp spatiul util si as vrea sa stiu daca este necesar PSI..
Pentru a infiinta un punct de lucru nou trebuie sa depuneti documente suplimentare la Registrul comertului si sa semnati declaratii pe propria raspundere ca sunt realizate prevederile dpvd ssm, mediu, sanatate, sanitar-veterinare.
Inainte de punere ain functiune puteti fi verificat de inspectorii de la institutiile respective plus cei de la ISU-psi si daca nu sunt indeplinite conditiile legale veti primi amenzi contraventionale consistente.
Pentru ISU-psi trebuie sa cereti aviz/ autorizatie dupa caz, in functie de domeniul de activitate. Gasiti aici mai multe elemente: www.avocatnet.ro/articol_430...