Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot primi indeminzație creștere copil ca PFA
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot primi indeminzație creștere copil ca PFA

Bună ziua,

Lucrez ca PFA, cu venituri lunare constante de mai bine de 5 ani. Soția a născut în urmă cu 2 săptămâni, iar întrebarea mea este — pot primi eu indeminzația pentru creșterea copilului dacă lucrez ca PFA? Desigur, suspend activitatea pentru doi ani dacă este nevoie.

Nu reușesc să găsesc informații clare pe internet și nu știu unde să mă adresez. Orice răspuns e bine-venit.

Am plătit în toți acești ani impozit pe venit, CAS și CASS.

Mulțumesc.
bluesky_c3, utilizator
Beneficiati de indemnizația pentru creșterea copilului dacă lucrati ca PFA.

Gasiti detalii aici
www.avocatnet.ro/articol_328...

www.avocatnet.ro/articol_501...