Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... munca fara contract
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

munca fara contract

Stiind ca este angajatul unei firme( i se desfacuse contractul de munca fara a depune o demisie si fara a primi o decizie), o persoana a lucrat timp de un an si ceva , timp in care a semnat documente. Dandu-si demisia, cerand documente de la dosarul personal, afla de faptul ca a avut un contract desfacut, ca i s-a facut altul.....o nebunie,.......dar mai mult , ca a semnat acte in timpul cand nu a avut contract. ce trebuie facut?
Poate proba toate acestea ?
cerand actele de la dosarul personal, a primit si o demisie pe care nu a semnat o el, este o semnatura pe care nu o recunoaste, deci el stia ca este angajat.
Posibil sa fie nevoie de o actiune in instanta si efectuarea unei expertize tehnice judiciare in specializarea grafologie.
Poate depune o plangere penala pentru fals.
Daca fac o sesizare catre ITM explicand toate neregulile, expertiza grafologica o cere ITM-ul sau trebuie sa deschid eu si actiune in instanta ?