Forum Discuţii juridice Executare silită Persoană nou angajata - când poate face ANAF poprire
Discuție deschisă în Executare silită

Persoană nou angajata - când poate face ANAF poprire

O persoană fizică autorizată are datorii la ANAF ( în fiecare an s-a făcut cate o poprire pe cont ), nefiind până acum și salariat. Aceasta persoana urmează să se angajeze cu contract de munca. Cât poate face ANAF poprire pe salariu și de când? Dacă salariul va fi virat în contul poprit se va mai face alta poprire ?
Mulțumesc anticipat pentru răspuns.
Nu este legal să se facă dublă poprire pe același tip de venit, dar practic se poate întâmpla. Va trebui să notificați ANAF-ul că reținerea lunară se face din contul bancar.