Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Internari abuzive la Psihiatrie
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Internari abuzive la Psihiatrie

De ce se mai fac și astazi dosare la Psihiatrie pentru infracțiuni de natura penală? Rolul spitalului este sa a vindece, al Justitiei de a pedepsi. Ar trebui verificate aceste internari. Consider ca 1% sunt legale, la cerere, celelalte sunt abuzive, la comanda
Pot să declare membri ai familiei ca ești nebun și în urmă internării, aceștia beneficiază de scutiri de taxe. De ce nu se verifice aceste dosare , iar corupții, politisti, cadre medicale, etc sa fie arestati, să nu mai profeseze niciodata. Ar trebui sa se desființeze aceste secții ineficiente, nu s-a văzut niciun caz de vindecare în urmă tratamentului, dimpotriva, oameni normali au fost lobotomizati, internați cu ușoară depresii au devenit nebuni incurabili, neglijenti, primul simptom, apoi detașați, dezechilibrati și în semnul propriu, după tratament merg sprijinindu-se de pereti, cu o pierdere totală a respectului de sine. Locuri de exterminare.
Pot exista verificari in cazuri concrete, in urma unor sesizari facute in scris, cu nr. de inregistrare/ data sau in urma unor hotarari judecatoresti.