Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Adeverinta venit pentru indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Adeverinta venit pentru indemnizatie crestere copil

Buna ziua,

Carei institutii ma adresez pentru a obtine adeverinta de venit pentru indemnizatia de crestere copil cand una din societatile la care am lucrat pana in martie 2019 s-a radiat? Copilul s-a nascut in august 2019. Multumesc!
Lichidatorului judiciar sau detinatorului legal al arhivei acelei societati.
Multumesc! Nu exista lichidator judiciar (nu a fost cazul), iar arhiva a fost expediata catre compania mama intr-o alta tara. Iar acolo nu am cui sa ma adresez pentru completarea adeverintei tip, nu am contacte, adresa etc.
Nu exista o institutie a statului care sa imi emita o dovada a veniturilor? ANAF?! Toate declaratiile au fost depuse si toate taxele platite la timp.
ANAF-ul este in masura sa va elibereze o astfel de adeverinta , iar de la ITM solicitati un extras REVISAL.
Va multumesc!