Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Contract de mandat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Contract de mandat

Proprietarii din cadrul unei asociații de proprietari are dreptul legal să solicite o copie după contractul de mandat al cenzorului pentru a vedea condițiile și suma cu care membrii asociației îl plătesc pe acesta, deoarece la avizier nu sunt afișate salariile celor care au contracte cu asociația?
Ca proprietar puteți cere orice document legat de asociație adresanduvă cu o cerere in acest sens președintelui de asociație .
Chiar dacă nu sunt afișate indemnizațiile , pe lista de cheltuieli trebuie să fie o rubrică cu plata fiecărui prestator din asociație ,
Pentru completa si corect a dv informare studiati disp L nr 196/2018 care guverneaza infiintarea,organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari
Conform disp L nr 196/2018 proprietarii au dreptul sa solicite si asociatia de proprietari are obligatia sa prezinte orice document al asociatiei de proprietari