Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sucesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sucesiune

Buna ziua. Socri la momentul decesului soacrei aveau un depozit bancar in suma de aproape 75 mii lei,Mentionez ca nu s_a facut succesiunea dupa soacra ,iei fiind trei frati doua surori si fratele. In urma cu o luna socrul care are 90 ani si care nu stie sa foloseasca instrumentele bancare de plata a primit o instiintare de la banca privind acele depozite.care au fost trecute in contul curent si la care a fost atasat card, acesta fiind in posesia fratelui, fara a exista o inputernicire notariala. s_au o intelegere intre frati. Ce se poate face in acest caz.
motanugec, utilizator
Pe ce nume sunt conturile de fapt si cum a ajuns cardul la frate ?
Daca conturile sunt pe numele socrului si fratele e imputernicit sau socrul i-a dat cardul, e explicabil.