Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Plagiat online
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Plagiat online

Sunt unic distribuitor al unui produs fabricat în USA, fac traducere cu descrierea produselor în scop de promovare on line. De la o firmă concurenta ni se copiază textele cu descriere, ne șterge brandul și adaugă în text brandul lor. Menționez ca descrierile nu sunt plagiate, sunt texte originale. Ce pot face în acest caz?
Cereti drepturi de autor si dovediti ca respectivele texte sunt concepute de dumneavoastra.

Vorbiti cu un avocat care va poate ajuta in acest sens.

Gabitica a scris:

Sunt unic distribuitor al unui produs fabricat în USA, fac traducere cu descrierea produselor în scop de promovare on line. De la o firmă concurenta ni se copiază textele cu descriere, ne șterge brandul și adaugă în text brandul lor. Menționez ca descrierile nu sunt plagiate, sunt texte originale. Ce pot face în acest caz?