Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Renovare apartament -acte aprobari nevesare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Renovare apartament -acte aprobari nevesare

Buna ziua !
Doresc sa renovez aparatamentul compus din : hol mic, hol mare, baie , camera mica(dormitor) , bucatarie si camera mare cu balcon . In urma renovari ar urma hol mic , hol mare , baie 2 dormitoare ( unul fiind in locul actualei bucatarii) si o bucatarie-sufragerie( transformand camera mare) . De anulat ar fi doar un perete de la camara prevazuta in bucatarie , nu este un perete de rezistenta !
Ce aprobari sau acte as avea nevoie pt a face aceasta mutare ?
Va multumesc frumos!
sunati sau faceti soliciare scrisa la ISC- institultul de stat in constructii.
Ei va vor lamuri.
totodata, sa tineti cont daca stati la bloc, de programul de odihna al locatarilor.
Notificati asociatia de proprietari, vecinii afectati, de obicei cei de deasupra , laterale si dedesubt, si faceti astfel incat sa fie discomfortul cat mai redus.