avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 195 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... radiere din Cf de soluții definitive și irevocabile
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

radiere din Cf de soluții definitive și irevocabile

1. Se pot radia din Cartea funciară - din Partea a II-a, - soluții definitive și irevocabile, referitoare la imobilul pentru care s-a deschis această Carte funciară?
2. În ce condiții?

Alte discuții în legătură

Actiune in rectificarea notarii??? grozavu grozavu Am o situatie mai neobisnuita: - in 2004 se cumpara un imobil (apartament) liber de sarcini, prin act de adjudecare (vanzare silita). Fostul proprietar a fost ... (vezi toată discuția)
Plata sulta buna ziua, prin hotarare definitiva si irevocabila mi s-a stabilit ... gherghes gherghes Buna ziua, Prin hotarare definitiva si irevocabila mi s-a stabilit plata unei sulte catre fiecare dintre ceilalti doi coproprietari, imobilul revenindu-mi in ... (vezi toată discuția)
Notare în cartea funciară Annick Annick Bună ziua, Sunt proprietarul unui imobil notat în cartea funciară ca urmare a unei notificări la Legea 10/2001. Totul a început în urmă cu 10 ani când ... (vezi toată discuția)