avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cumparare directa SICAP
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cumparare directa SICAP

Am trimis o oferta de servicii a caror valoare estimata era de peste 125.000ron.
Vi se pare corecta atitudinea partii contractante de a refuza publicarea in SICAP a valorii si ofertantului castigator?
Am dreptul de a cere copie dupa procesul verbal de selectie si de a afla suma pentru care a fost atribuit contractul? Am suspiciunea ca ceva nu este in regula acolo.
Chiar daca nu reusesc nimic, macar sa nu ne ia de prosti.
PS: as avea nevoie de o referire la lege si articol prin care pot sa-i oblig sa ma informeze.
Ultima modificare: Joi, 10 Octombrie 2019
dragos bolohan, utilizator
Cel mai recent răspuns: dragos bolohan , utilizator 12:53, 10 Octombrie 2019
Mulțumesc pentru ... vizualizări. Dacă reușesc să aflu informațiile respective, vă anunț cum am făcut.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosarul de achizitie publica ukzspan ukzspan Ce contine un dosar de achizitie publica sau unde este reglementat acest lucru . Multumesc, (vezi toată discuția)
Termen declarare castigator madairina madairina As dori sa stiu care este termenul legal in care autoritatea contractanta trebuie sa anunte castigatorul la o cerere de oferta si ce se intampla daca aceasta ... (vezi toată discuția)
Obligatii solicitant - in caz de neincheiere contract de achizitie ? cristiannegru cristiannegru - o institutie publica intentioneaza sa achizitioneze servicii de asistenta si reprezentare juridica in vederea apararii intereselor intr-un proces aflat pe ... (vezi toată discuția)