Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... CIM si pensia pentru limită de vârstă cu reducerea ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

CIM si pensia pentru limită de vârstă cu reducerea vârstei de pensionare

Este obligat beneficiarul pensiei pentru limita de varsta cu reducerea varstei de pensionare (datorata grupelor de munca) sa comunice decizia de pensionare angajatorului?
Poate acest angajat sa continue munca in cazul in care nu comunica decizia?
IBH, utilizator
Care ar fi motivul pentru care sa nu comunice decizia de pensionare ?
Cumularea pensiei cu salariul.