Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda vigneta plătită Ungaria
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda vigneta plătită Ungaria

Locuiesc in Anglia. Am trecut de 2 ori prin Ungaria. Cu 2 mașini diferite. Am.cumparat vigneta de fiecare data. Dar de fiecare data am.primit scrisoare cu amendă ,cum că nu am.platit-o. una on-line, că era coada imensa la peco și un la peco. Am sunat la firma engleza care mi-a trimis înștiințarea, am trimis dovada plății dar ei tot insista cu diverse, trimiteți certificatul masinii-poza, dovada din nou, apoi după câteva luni îmi trimit alta scrisoare, cum că mi-au mărit amenda(triplată). E aberant. Dacă totuși refuz sa o plătesc, ce se poate intampla? Multumesc
Si ce treaba are firma engleza in toate astea?
Nu trebuia sa primiti amenda de la autoritatile maghiare?
Incercati sa discutati cu CNAIR-ul maghiar ( sau cum se numeste a ei...)