Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii Centru de Recuperare (Kinetoterapie, ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii Centru de Recuperare (Kinetoterapie, Fizioterapie, Masaj)

Buna ziua. Doresc sa deschid un centru de recuperare si nu gasesc nicaieri de ce autorizatii si aprobari am nevoie. Gasisem un spatiu aproape perfect, dar cand sa finalizam lucrurile, cei de la DSP imi spun ca nu e posibil, deoarece spatiul este la etajul 1 si nu avem lift. Ideea e ca am fost si in alte centre/cabinete de recuperare care erau tot la etaj si nu aveau nici lift, nici rampa. De ceva timp caut o lege care sa imi interzica sa deschid centrul la etajul 1, dar nu gasesc nicaieri, iar cei de la DSP nu prea doresc sa coopereze. Daca s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema, as fi recunoscator daca m-ar putea ajuta.
Vedeti
Ordinul nr. 153 din 26 februarie 2003 pentru aprobarea Normelor metodologice privind înfiinţarea, organizarea şi funcţionarea cabinetelor medicale
[ link extern ]

Alte discutii:
www.avocatnet.ro/forum/discu...

Alte detalii
[ link extern ]