Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ce se întâmplă după divorț?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ce se întâmplă după divorț?

Ce se va intimpla,daca sotia divorteaza de mine,si eu dupa divort....incercand sa remediez situatia,si sa imi restabilesc relatia cu ea.... sa nu o las in pace...sa o caut mereu....si sa ies mereu in calea eii pe strada...incercand cu vorba buna sa remediez situatia.... dar ea sa nu fie de acord...si sa nu doreasca lucrul acesta...dar eu totusi...sa nu o las in pace deloc....ce se poate intimpla?
asa vreti sa o recuceriti dvs ? :)
va face plangere penala pt hartuire si veti fi obligat sa incetati.
gi-jane2, moderator
Poate sa solicite un ordin de protectie prin care sa vi se interzică sa o contactați prin orice mod ,sa va apropiati la o anumită distanță etc.Strategia dvs nu este în regulă căutați alte variante.
Mai bine ați merge pe modelul clasic, romantic al unei scrisori de dragoste în care să-i revelați iubire luxuriantă pe care i-o purtați, regretul sincer și eventualele soluții pentru remedierea situației!
Dar o singură scrisoare, dragoste cu sila nu se poate!
Un ordin de protecție și o plângere penală pentru hărțuire nu ar fi dezirabile, nu?
Da,ave-ti dreptate....dar o iubesc prea mult,in ciuda celor ce sau intimplat....totusi nu pot sao las,o vreau inapoi.

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Mai bine ați merge pe modelul clasic, romantic al unei scrisori de dragoste în care să-i revelați iubire luxuriantă pe care i-o purtați, regretul sincer și eventualele soluții pentru remedierea situației!
Dar o singură scrisoare, dragoste cu sila nu se poate!
Un ordin de protecție și o plângere penală pentru hărțuire nu ar fi dezirabile, nu?

Atunci urmează să suportati posibile sancțiuni prevăzute de lege.Ca doriti sa va împăcați e bine dar trebuie sa isi dorească și cealaltă persoana.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat