avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ce se întâmplă după divorț?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ce se întâmplă după divorț?

Ce se va intimpla,daca sotia divorteaza de mine,si eu dupa divort....incercand sa remediez situatia,si sa imi restabilesc relatia cu ea.... sa nu o las in pace...sa o caut mereu....si sa ies mereu in calea eii pe strada...incercand cu vorba buna sa remediez situatia.... dar ea sa nu fie de acord...si sa nu doreasca lucrul acesta...dar eu totusi...sa nu o las in pace deloc....ce se poate intimpla?
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 14:38, 17 Octombrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
asa vreti sa o recuceriti dvs ? :)
va face plangere penala pt hartuire si veti fi obligat sa incetati.
Ultima modificare: Joi, 17 Octombrie 2019
gi-jane2, moderator
Poate sa solicite un ordin de protectie prin care sa vi se interzică sa o contactați prin orice mod ,sa va apropiati la o anumită distanță etc.Strategia dvs nu este în regulă căutați alte variante.
Mai bine ați merge pe modelul clasic, romantic al unei scrisori de dragoste în care să-i revelați iubire luxuriantă pe care i-o purtați, regretul sincer și eventualele soluții pentru remedierea situației!
Dar o singură scrisoare, dragoste cu sila nu se poate!
Un ordin de protecție și o plângere penală pentru hărțuire nu ar fi dezirabile, nu?
Da,ave-ti dreptate....dar o iubesc prea mult,in ciuda celor ce sau intimplat....totusi nu pot sao las,o vreau inapoi.

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Mai bine ați merge pe modelul clasic, romantic al unei scrisori de dragoste în care să-i revelați iubire luxuriantă pe care i-o purtați, regretul sincer și eventualele soluții pentru remedierea situației!
Dar o singură scrisoare, dragoste cu sila nu se poate!
Un ordin de protecție și o plângere penală pentru hărțuire nu ar fi dezirabile, nu?

Atunci urmează să suportati posibile sancțiuni prevăzute de lege.Ca doriti sa va împăcați e bine dar trebuie sa isi dorească și cealaltă persoana.
Ultima modificare: Joi, 17 Octombrie 2019
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poti iubi, romantic vorbind, doua persoane in acelasi timp? Flavyta Flavyta Am o pasiune pentru scris, si in ultima vreme, mi s-a conturat o ideea destul de buna, dupa parerea mea, dar care poate fi extrem de discutabila: poti iubi ... (vezi toată discuția)
Intrebari despre viata si iubire BX BX Cand o inima a fost inghetata de durere, calea catre distrugere mai poate fi evitata sau este ceva predestinat ? Vietile noastre urmeaza o cale foarte lunga si ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am urmatoarea speta, si sper fara rautati din partea ... sterea sterea buna ziua, am urmatoarea speta, si sper fara rautati din partea colaboratorilor. In anul 2012 am cunoscut in barbat in aceeasi lerioada in care bagam divortul. ... (vezi toată discuția)