Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... In p.v. de contraventie se mentioneaza si adresa ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

In p.v. de contraventie se mentioneaza si adresa partii vatamate (a reclamantului) ?

Buna ziua, as avea o intrebare, daca ma poate ajuta cineva: In p.v. de contraventie se mentioneaza adresa partii vatamate (reclamantului) ? sau doar a contravenientului. Adresez aceasta intrebare deoarece daca s-ar trece si adresa de domiciliu al reclamantului, acesta nu ar fi protejat. Daca de ex. in trafic un cond. auto adreseaza injurii unui alt cond. auto iar acesta din urma face reclamatie si il amendeaza pe primul, iar in p.v. se mentioneaza si adresa reclamantului, contravenientul, din moment ce stie adresa acestuia ar putea sa-l urmareasca si sa se razbune. Multumesc daca cineva stie ceva si din practica, deoarece in OG 2/2001 zice doar ca e obligatoriu sa se treaca doar datele contravenientului. O zi buna.
Buna ziua,
Doar adresa contravenientului!
Si-atunci cum scrie politistul in p.v. de contraventie ? Ca ... Popescu l-a agresat i trafic pe...???, ce scrie aici ?